Startpakket zelf 100% natuurlijke dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl


Startpakket zelf 100% natuurlijke dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

Dagelijks heeft mijn gezicht een zeer goede verzorging nodig. Mijn huid is vaak erg droog en na het douchen is het vaak rood en trekkerig. Inmiddels heb ik al verschillende soorten dag- en nachtcrèmes uitgeprobeerd. Sommigen helpen wel, anderen totaal niet. Het leek me wel eens leuk om zelf een crème te maken die voldoet aan mijn eisen en die ook echt helpt. Nu zag ik op Jojoli.nl dat ze verschillende soorten startpakketten verkopen om zelf 100% natuurlijke cosmetica te maken, zoals dag- en nachtcrèmes, shampoos, zalfjes etc. Ik was hier zeer benieuwd naar en heb toen een startpakket zelf 100% natuurlijke dag- en nachtcrème maken voor de droge huid besteld. Benieuwd? Kijk dan snel verder!


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

In dit startpakket zit echt super veel spullen die je nodig hebt om een crème te maken. De dag- en nachtcrème voor de droge huid is een wilde rozencrème. Onderstaande spullen zitten dan ook in dit startpakket:


4 tubes
spateltje
hittebestendige maatbeker groot
hittebestendige maatbeker klein
kleine maatlepel
Alcohol 96%
Thermometer
3 maatspuiten
Lamecreme
Xanthaan poeder
2x rozenwater
shea boter
Avocado-olie
Rokonsal
Squalaan
Rozenbottelolie
Vitamine E acetaat
Roalgo
Etiketten
Lexicon van cosmetische grondstoffen boekje
Cosmetica doe je zelf boekje

Best veel of niet?


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

In het boekje Cosmetica doe je zelf staat vooral de theorie over het maken van cosmetica. Wat je allemaal nodig hebt om een crème te kunnen maken en een aantal voorbeeldrecepten. Ook staan in dit boekje recepten voor de normale huid of droge en vochtarme huid en hoe je een BB-cream kunt maken.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

In het boekje Lexicon voor cosmetische grondstoffen staan alle grondstoffen vermeld met hun beschrijving en waarvoor je het kan gebruiken, zoals plantaardige oliën en werkstoffen. Super handig als naslagwerk!


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

De dag- en nachtcrème die ik heb gemaakt is totaal 200gram. In de hittebestendige maatbekerglazen kan je gemakkelijk alles bij elkaar toevoegen, zoals op het recept vermeld staat.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

Je ziet dat de kleur een beete lichtgroen is, dit komt vooral door de avocado die er in zit 🙂 .


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

Ik heb de crème in drie kleine potjes gedaan. Zoals ik al zei zitten er ook tubes in die je kan gebruiken. Ik wilde de crème eerst in de potjes uitproberen. De tubes ga ik ook nog zeker gebruiken, want dit is hygiënischer en de stoffen blijven ook langer goed.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

De crème haal ik uit het potje met de spatel die in het startpakket zat. De spatel ontsmet ik natuurlijk wel eerst goed.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

Zo ziet de substantie eruit. Lichtgroen en het heeft ook echt de structuur van een dag- en nachtcrème.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

Je hebt niet veel van de crème nodig. Het is namelijk best wel vettig.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

Zo ziet het eruit als je het net uitgesmeerd hebt. De crème smeert ook heerlijk uit. De geur is een beetje avocado, wilde rozenachtig. Best wel aan de sterkte kant. Hou je hier niet zoveel van, dan kan je altijd nog een eigen geurolie erin doen.


Startpakket Dag- en nachtcrème maken van Jojoli.nl

En zo ziet het eruit als je het goed uitgemeerd hebt. De crème trekt ook best wel snel in, daar hou ik wel van.

Ik merk dat de dag- en nachtcrème echt goed zijn werk doet. Mijn huid is na gebruik altijd minder droog en het voelt goed aan. Ik heb ook minder schilfertjes op mijn huid als ik de crème heb gebruikt.

De crème blijft in totaal 2 maanden goed. Ik heb de crème op 25 mei gemaakt, dus dan zal hij tot eind juli goed zijn. Daarna kan ik weer nieuwe crèmes gaan maken. Je kan namelijk ook zelf weer andere ingrediënten toevoegen naar je eigen wensen, zoals bepaalde oliën.

Als je de crème ook gemaakt hebt, dan heb je ook veel van de producten nog over en die kan je dan weer gebruiken voor de volgende keer.

Op Jojoli.nl hebben ze startpakketten voor verschillende huidtypen. De dag- en nachtcrème startpakket kost in totaal 52 Euro met alle spullen die je ziet staan in dit artikel (behalve de potjes en snijplank 😉 ). Kijk op hun website als je bijvoorbeeld ook een startpakket wilt bestellen.

Heb jij ook wel eens een eigen dag- en nachtcrème gemaakt?

Xxx Miss Sentinelli

Volg mij via Bloglovin, Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn en YouTube.

1 Vind jij dit artikel leuk? Klik dan op het hartje :).
Delen: