Leren laarzen onderhouden

Vorig jaar kreeg ik van Ted&Muffy een paar prachtige en dure leren laarzen. Inmiddels heb ik ze al zo vaak gedragen dat ze wel echt een onderhoudsbeurt konden gebruiken. Hoe kan je leren laarzen onderhouden? Vandaag laat ik jullie mijn laarzen zien hoe ze eruit zagen voordat ze een onderhoudsbeurt kregen en hoe ze erna uitzien 🙂 .

Mijn laarzen begonnen nogal lichter van kleur te worden, hier en daar vlekken, het zag er gewoon niet echt meer mooi uit.

Mijn hakken zijn echt altijd een drama. Deze slijten bij mij het snelst.

Hier zie je hoe erg ze gesleten zijn. Ik loop een beetje schuin door problemen met mijn voeten, ik heb dan ook corrigerende zooltjes, maar nog slijten de hakken schuin af.

Het was dus echt tijd om mijn laarzen een onderhoudsbeurt te geven. Ik ben toen naar de lokale schoenenmaker geweest en deze heeft de hakken van mijn laarzen onder handen genomen. Na een uurtje was hij alweer klaar. Ik kreeg ook een tube met wax (van Collonil) mee om mijn laarzen in te smeren.

De wax is een beschermende, verzorgende creme voor matte leersoorten. Ook voor alle kleuren. Het bevat bijenwas, waardevolle oliën en voedende substanties. Aan de tube zit een sponsje, zo kan je zeer gemakkelijk de laarzen helemaal insmeren.

Je moet een klein laagje aanbrengen en helemaal uitsmeren. Je zal merken dat hier en daar (zoals op de foto’s) wat wit achterblijft, dit kan je gemakkelijk met een doekje weer weghalen. Ik merkte vooral dat er veel zwart van mijn laarzen afkwam. Al die vlekken kon ik gemakkelijk weghalen, daarnaast kreeg mijn laarzen weer de mooie kleur terug. Nu nog even laten drogen en klaar!

Ét voila! Ik vind ze weer echt helemaal super mooi eruit zien! De donkere kleur is weer terug, geen vlekken meer en het ziet er weer super mooi en bijna als nieuw uit!

De schoenmaker heeft er weer mooie hakjes onder gedaan!

Hij heeft er namelijk een stukje afgehaald en een nieuw plaatje opgedaan. Het ziet er echt zeer goed uit, weer recht! Zo kan ik tenminste weer normaal lopen.

Ik ben echt blij dat ik mijn leren laaren heb onderhouden. Deze laarzen zijn namelijk best prijzig en zo kan ik er nog heel erg lang mee doen. Ik was voor 20 Euro helemaal klaar, voor de hakken en de tube wax die ik ook nog vaker kan gebruiken. Ik ga dan ook zeker vaker mijn leren laarzen onderhouden!
Onderhoud jij jouw leren laarzen wel eens? Of koop je weer nieuwe laarzen zodra ze af zijn?
Xxx Miss SentinelliVolg mij via Bloglovin, Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn en YouTube.
Vind jij dit artikel leuk? Klik dan op het hartje :).
Prachtig paar laarzen!
Handige tips voor het onderhoud ervan 😉
Xoxo
Dank je 😀 !
Voordat ik mijn laarzen in een doos ga bewaren, krijgen ze ook een onderhoudsbeurt van mij. Grof reinigen en wax daarop, klaar. Ik heb zelfs laarzen van mijn moeder uit jaren 70, leer is echt prima in orde maar de hakken zijn nu poreus. Dus, nieuwe hakken daarom voor de volgende generatie. ?
Ze zijn prachtig geworden!
Wat een prachtige laarzen..Mijn shabbies zien er ook niet meer uit! Ik ga jouw wondermiddeltje ook eens proberen wie weet werkt het!
Jamey onlangs geplaatst…Win een Ray-Ban naar keuze t.w.v. â¬150!
Dank je 🙂 en zeker een aanrader om eens uit te proberen!
Mooie laarzen! Ik onderhoud mijn laarzen ook altijd goed! De hakken gaan bij mij ook snel stuk helaas.
Darina onlangs geplaatst…Review: The Paris Time Capsule – Ella Carey
Dank je 🙂 en ja echt vervelend is dat he…
Ik heb een paar Ecco laarzen en die zitten geweldig. Ik heb ze zeker al een jaar of 8 als het niet langer is en mijn hakken slijten altijd schuin af. Ik loop ook ietwat scheef, de ene hak was altijd meer afgesleten dan de andere.
En om de zoveel tijd laat ik er weer nieuwe hakken onder zetten, die laarzen lopen zo lekker, die doe ik nooit meer weg!
Babs onlangs geplaatst…JC Imp B.V. introduceert multifunctionele acne-concealer van dr. Zein Obagi.
Haha geweldig! Hetzelfde als ik dus, gewoon nieuwe hakken eronder en ze kunnen er weer een lange tijd mee door 🙂 .
By the way… mijn H&M jeans is binnen en ik was iets te enthousiast qua maat, maat 32 is een XS-je, veel te klein…hahaha… ruilen dus 🙂
Aaww dat is balen! Hopen dat je de juiste maat snel binnen hebt 🙂 .
Ik heb ook een paar hele dure en mooie laarzen. Ook ongeveer in deze kleur en ik vind het zo moeilijk om ze goed te onderhouden, dus superbedankt voor deze tip. Ik ga het meteen uitproberen! Thanks!
Marion onlangs geplaatst…Banana, dik is hot en winnaar winactie
Ted & Muffy laarzen zijn ook echt geweldig! Al denk ik dat ik ze over 10 jaar nog niet bij elkaar gespaard heb… Maar inderdaad, als ik laarzen koop die wat prijziger zijn, of vintage, dan laat ik er ook af en toe nieuwe hakken onder zetten of zelfs een complete zool. Ik betaal dan liever de schoenmaker, dan een paar nieuwe laarzen. De goedkopere laarzen gaan als ze op zijn wel gewoon de prullenbak in. Voor het leer gebruik ik gewoon zo’n blikje vet dat te koop is bij de legerdump en dat werkt tot nu toe prima. Voor suede heb ik zo’n blok en die stoom ik boven een pannetje met een borsteltje.
Handige tip voor suede schoenen en laarzen 🙂 . Dat ga ik ook eens uitproberen 🙂 .